Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Zastosowanie rolet rzymskich w pomieszczeniach w firmie

Profesjonalne osłony okienne takie jak rolety czy żaluzje królują w naszych domach od całkiem niedawna. W latach 90. XX wieku w domach można było spotkać firany i zasłony, a w biurach srebrne żaluzje aluminiowe.

Na początku nowego wieku zaczęło pojawiać się coraz więcej możliwości, a ludzie zaczęli poszukiwać nowych rozwiązań. Coraz częściej odchodzili od przepychu w domach, na rzecz skromnych i delikatnych aranżacji wnętrz. To właśnie wtedy na rynku pojawiły się tradycyjne rolety materiałowe w różnych kolorach. Z czasem do sklepów zaczęły trafiać także rolety we wzory czy rolety zaciemniające z grubego materiału. Wymagania konsumentów stawały się jednak coraz większe, a firmy produkujące rolety i żaluzje starały się wyjść im na przeciw. I tak właśnie na rynku pojawiły się rolety dzień-noc, rolety plisowane, rolety rzymskie, rolety zewnętrzne, a do łask wróciły żaluzje aluminiowe w towarzystwie żaluzji drewnianych. Wszystkie wspomniane typy rolet i żaluzji dostępne są w https://www.knall.com.pl – sklepie internetowym, gdzie można dobrać żaluzje czy rolety do swoich indywidualnych preferencji.

Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety, a wybór często uwarunkowany jest wystrojem danego wnętrza. Czasem przy zakupie odpowiednich osłon okiennych brana jest też pod uwagę technika montażu czy szerokość kasety. Wybór jest bardzo duży, a rolety i żaluzje oprócz pierwotnej funkcji – czyli zaciemniającej okno – mają też funkcję estetyczną i służą jako dekoracja okna. Właśnie dlatego coraz więcej osób odchodzi od montowania w pomieszczeniach firan. Wystarczy zamontować dekoracyjne rolety, które spełnią funkcję firan i zasłon, a będą dużo łatwiejsze w pielęgnacji. Najlepiej w tej funkcji sprawdzą się rolety rzymskie.

Rolety rzymskie często stosowane są w domach i mieszkaniach, ale także miejscach użyteczności publicznej takich jak hotele, biurowce czy sale konferencyjne. Tego typu rolety w firmowych pomieszczeniach podnoszą prestiż firmy. Warto zamontować je tam, gdzie odbywają się spotkania z klientami – zazwyczaj są to sale konferencyjne.

W salach konferencyjnych ważne jest to, aby rolety wykonane były z materiału całkowicie zaciemniającego. Takie rolety nie przepuszczają praktycznie w ogóle promieni słońca. Dzięki temu będzie można maksymalnie zaciemnić pomieszczenie w przypadku używania rzutnika do wyświetlania prezentacji. Do wyboru mamy najróżniejsze kolory tkaniny – w salach konferencyjnych i biurach warto jednak wybierać stonowane kolory, jak na przykład szary. Kolory jaskrawe i bardzo nasycone mogą rozpraszać zarówno pracowników, jak i klientów.

Wybór tego typu rolet jest bardzo duży. Możemy zdecydować się na roletę bez fiszbin, z fiszbinami, z zaszewkami, a nawet z falbanami stałymi, które są na tkaninę naszyte. Do wyboru także opcja ze szprosami lub bez szprosów. Wszystko to powoduje odpowiedni wygląd rolety po zwinięciu jej do góry. Najlepiej porównać i zestawić sobie wszystkie możliwości. Co ciekawe, rolety rzymskie można też zamówić na wymiar. To idealne rozwiązanie w przypadku niewymiarowych okien, które często możemy spotkać w firmach i biurach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *