Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Najtańsze tusze i tonery czyli jak zrobić oszczędności w firmie

Szukając oszczędności we własnej firmie przede wszystkim powinniśmy przyjrzeć się naszym drukarkom i ich eksploatacji. W dzisiejszych czasach głównie posługujemy się dokumentem drukowanym bądź elektronicznym. Z uwagi na to, że nie każdy posiada konto na różnych urzędowych platformach w większości korzystamy z dokumentów wytworzonych głównie przy pomocy komputera i drukarek. Taki tekst jest przejrzysty, a tym samym czytelny.

Chcąc zadbać o interes naszej firmy warto poszukać oszczędności kupując nieco tańsze i niekoniecznie gorsze zamienniki tuszy i tonerów. Rynek w tym zakresie ma bardzo szeroką ofertę, my jednak przyjrzyjmy się produktom z najniższych półek cenowych. Przyglądając się tonerom i tuszom z niskich półek cenowych szybko zauważymy, że wcale nie jest to produkt drugiej kategorii. Spełniają one wszystkie normy i obostrzenia jednocześnie zapewniając wysoką jakość wydruku w konkurencyjnej cenie. Jak się okazuje możemy wydrukować o wiele więcej niż na oryginalnych tego typu produktach za znacznie mniejsze pieniądze. Przykładowy koszt jednego z tańszych zamienników na rynku to ok. 12 zł, przy czym wcale nie jest to produkt nieznanej, a tym samym podejrzanej firmy – tylko renomowanego producenta, który istnieje na rynku od lat. Jakość wytworzonego wydruku zadowoli nie tylko przedsiębiorców, ale także klienta indywidualnego.

Jeżeli zdecydujemy się korzystać z zamienników warto dokonać ich zakupu w sklepach internetowych oferujących wyjątkowo przystępne ceny, które posiadają szeroki asortyment. W takich sklepach jak www.artjet.pl przy realizacji większego zamówienia możemy liczyć na darmową wysyłkę. Dokonując zamówienia przez Internet nie musimy również obawiać się o czas jego realizacji ponieważ trwa on jedynie 24 godziny.

Producenci drukarek, podejmują wszelkie starania, abyśmy dokonywali zakupu tylko oryginalnych tonerów i tuszy.  Jednak zapoznając się z rynkiem zamienników nie sposób pominąć jednego z kluczowych czynników, na podstawie którego dokonujemy ich zakupu jest nim głównie atrakcyjna cena. Często również pomimo niższej ceny producenci mają do zaproponowania nam użytkownikom większą pojemność w porównywalnej jakości. Nic w tym dziwnego, że raz decydując się na korzystanie z zamienników bardzo często pozostajemy przy tym wyborze na długi okres czasu. Nie trudno obliczyć, że jest to dobra inwestycja kiedy możemy drukować w dobrej jakości i korzystnej cenie.

Jeżeli powyższe argumenty nie przekonały nas nadal do zakupu zamienników to może informacja o tym, że nawet te tanie produkty często posiadają gwarancję na bezpieczne użytkowanie, pomoże nam podjąć decyzję. Aby być pewnym tego co kupujemy możemy również sięgnąć do prasy branżowej, w której zamieszczane są testy zamienników z różnych półek cenowych i na ich podstawie podjąć decyzję co do zakupu konkretnego egzemplarza. W pismach branżowych również testom poddawana jest wydajność zamienników, której analiza z pewnością pomoże nam w wyborze.

Zatem jeśli stoimy przed zakupem zamiennika naszego tonera czy tuszu pamiętajmy, że dzisiejsze technologie są o wiele lepsze niż te kilka lat temu i nawet jeśli słyszeliśmy niepochlebne opinie o tego typu produktach mogą być one już dawno nieaktualne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *