Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Motywacja pracowników w firmie, czyli kilka słów o kawie w firmie

Kto wyobraża sobie początek dnia bez kawy? Oczywiste jest, że nikt! Kawa jest obowiązkowym wyposażeniem każdego biura. Filiżanka kawy z rana albo w czasie popołudniowej drzemki jest nieodłącznym rytuałem dla każdego pracownika. Pijemy ją ze względów smakowych, ale także po to, by pobudzić swój organizm do działania. Wiele osób nie wyobraża sobie nie wypić przynajmniej jednej filiżanki dziennie.

cosmai specialty
Smaczna kawa ziarnista do biura

Napój ten pozwala maksymalnie przygotować organizm do stojących przed nami wyzwań. Kofeina zawarta w kawie zapobiega senności, wspomaga w ciężkie poranki, kiedy trudno skupić się na obowiązkach. Dodatkowo poprawia nastrój, gdyż filiżanka dziennie zwiększa produkcję dopaminy, a ta z kolei poprawia samopoczucie. Na dodatek, kawa integruje cały zespół, ponieważ spotkania mogą być okazją do lepszego poznania współpracowników i nawiązania z nimi pozytywnych relacji. Ten czarny napój ma istotny wpływ na atmosferę pracy w biurze, a także na relacje biznesowe z klientami firmy.

Dobra kawa w biurze świadczy o profesjonalizmie firmy i jego wysokiej pozycji, dlatego tak ważne jest zaopatrzenie biura w dobrej jakości kawę. Większość pracowników przychodząc do pracy tak zaczyna dzień – od picia kawy. Śmiało można stwierdzić, że kultura picia kawy jest nieodłącznym elementem sfery zawodowej naszego życia. Nie bez znaczenia jest jakość kawy, musi być gatunkowo doskonała, ponieważ wszyscy będą ją kosztować. Większość pracodawców decyduje się urządzić kącik kawowy.

Możliwość korzystania z ekspresu znacząco wpływa na wizerunek firmy, a to dla żadnego przedsiębiorcy nie pozostaje bez znaczenia. Do wyboru może być wiele rodzajów kaw, każdy odnajdzie swój ulubiony, niepowtarzalny smak. Smaczna kawa ziarnista także obowiązkowo powinna być dostępna w biurze. W zależności od rodzaju palonej kawy powinno być dostępnych kilka rodzajów tak, by każdy pracownik miał wybór.

Na zdjęciu kawa w ziarnach

Koneserzy kaw, najczęściej wybierają ten pyszny napój, charakteryzuje się intensywnym aromatem i jedynym w swoim rodzaju smakiem. Kawa ziarnista, 100% arabika, z północno wschodniej części Gwatemali zachwyci każdego. Taka kawa znacząco różni się od pozostałych kaw, ponieważ uprawiana jest w specjalnych warunkach i idealnych klimatach, o właściwej porze roku i o odpowiedniej wilgotności gleby, dzięki czemu jest niepowtarzalna i nie do podrobienia. Dostęp do wyśmienitej kawy w biurze sprawi, że pracownicy będą  mieć lepszą motywację do pracy, dzięki wypiciu jej będą cieszyć się pysznym, niepowtarzalnym smakiem, jej cudowny aromat pobudzi zmysły, a to wpłynie pozytywnie na ich nastrój.

Przedsiębiorca powinien zadbać o to, by personel biurowy miał do wyboru różne rodzaje kaw, tak by każdy odnalazł swój smak, w końcu każdy ma swój indywidualny i różne preferencje. Wystarczy wejść do pierwszego lepszego biura, a w ten sposób można przekonać się, że jest to niezastąpiony napój, można zobaczyć duże grono osób z kubkiem kawy w ręku. Taka sytuacja oznacza, że trzeba wyjść naprzeciw oczekiwaniom ludzi i zaskoczyć ich smaczną kawą ziarnistą, ale też innymi rodzajami kaw tak, by zadowolić każdego. Pracownik na pewno doceni troskę pracodawcy i odwdzięczy się jakością wykonanej przez siebie pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *